عیار طلا چیست

منظور از عیار طلا چیست؟

عیاری که برای طلا در نظر گرفته می شود، در واقع به درجه خلوص آن در هر شیء‌ طلایی اطلاق می‌شود. طلا ذاتاً فلزی نرم و شکننده است که در صورتی که بخواهیم برای ساخت اشیاء از آن استفاده کنیم، دچار تغییر شکل می شود. به همین دلیل برای اینکه سفت و سخت شود، معمولاً با فلزهای دیگری همچون مس، نقره و پلاتین ترکیب می کنند.

برای خالص کردن طلا از اسیدها استفاده می شود

خالص کردن طلا با استفاده از اسیدها

در فرآیند خالص کردن طلا از بارهای آلیاژی آن (به صورت حل شدن و جدا شدن بارها از فلز گرانقیمت) تعیین عیار (ری گیری)، محک زدن، اچ کاری و حکاکی و برطرف ساختن اکسیدهای سطح فلز در حمام های اسیدی و سایر موردها از اسیدهای گوناگون استفاده می گردد. در این مقاله به توضیحاتی در مورد خالص کردن طلا با استفاده از اسیدها می پردازیم.

عامل اصلی بالا رفتن قیمت جهانی طلا در هفته پیش رو

سه عامل اصلی بالا رفتن قیمت جهانی طلا در هفته پیش رو

انتظار افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری وجود دارد اما سه عامل ارزش دلار، تقاضای بازار برای دارایی‌هایی با ریسک کم و نوسان شدید قیمت ها سه عامل تاثیرگذار بر روند قیمت طلا در بازه زمانی کوتاه خواهند بود.

تعطیلی بازار طلای تهران

تعطیلی طلا فروشی‌ ها تا ۲۰ فروردین

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر تعطیلی واحدهای این صنف تا ۲۰ فروردین گفت: هیچ واحد صنفی نباید در این مدت فعالیت خود را از سر بگیرد و اگر در بازرسی‌ها مشاهده شود که واحد صنفی به صورت مخفیانه فعالیت خود را آغاز کرده به صورت جدی مورد برخورد اتحادیه قرار خواهد گرفت.

دبیر-اتحاده-طلای-تهران-نادر-بذرافشان

پیش بینی قیمت طلا در سال ۹۹

نادر بذر افشان دبیر اتحادیه طلای تهران در مورد پیش بینی قیمت طلا در سال ۹۹ می‌گوید: طبق پیش بینی کارشناسان بین‌المللی قیمت انس جهانی طلا در سال ۹۹ به مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار خواهد رسید، با این شرایط چنانچه قیمت انس جهانی طلا گران شود، قیمت طلا نیز در بازار داخل نوسان خواهد داشت.

فهرست