×

فروشگاه

1 وارد حساب کاربری شوید.
2 محصول مورد نیازتان را بررسی کرده.
3 مبلغ محصول را پرداخت کرده.

گروه خانه طلا

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه - 9 تا 18
پنج شنبه ها تعطیل هستیم !

رمز خود را فراموش کرده اید ؟

راه اندازی طلا فروشی نیاز به تحقیق در مورد شغل طلا فروشی دارد. ورود به این شغل بدون یادگیری و تجربه کاری بسیار مشکل و گاه زیان آور است. از معایب شغل طلا فروشی این است که شما باید قبل از شروع به کار، دوره های آموزشی کامل و جامعی پشت سر گذاشته و در این کار تجربه به دست بیاورید.  موسسه گلد هاوس دوره های کاملی در زمینه آموزش طلا شناسی، آموزش فروش طلا و جواهر، آموزش فروش طلای آب شده، آموزش فروشندگی طلا، آموزش خرید و فروش سکه طلا و نحوه محاسبه قیمت طلا برگزار می کند. در این مقاله تصمیم داریم به صورت کلی درباره نحوه محاسبه قیمت طلا و فاکتورهای موثر روی قیمت نهایی طلا صحبت کنیم.

نکات فروشندگی طلا

یک فروشنده طلا باید بتواند به خوبی با مشتری و خریدار طلا ارتباط برقرار کند. باید بتواند سلیقه مشتری را ارزیابی کرده و بر اساس وسع مالی مشتری، طلایی مناسب را به او پیشنهاد دهد. این مسائل را بعد از چند ماه فروشندگی و به صورت تجربی می آموزید. اما نکته کلیدی فروشندگی طلا، نحوه محاسبه طلا برای مشتری است.

طریقه محاسبه طلا برای فروش

یک طلا فروش خبره باید دانش کاملی نسبت به نحوه محاسبه قيمت طلا براي فروش و نحوه محاسبه فروش طلای دست دوم داشته باشد. این موارد از جمله مهمترین فعالیت هایی است که یک فروشنده طلا فروشی در طول روز انجام می دهد. البته که طلا فروشی شغلی پر درآمد است اما در صورت اختلال در محاسبه قیمت طلا و قیمت تمام شده طلا ممکن است مشکلات مالی زیادی برای شخص به وجود بیاید.  محاسبه قیمت طلا برای فروش کار دشواری نیست و تنها یک فرمول کلی دارد. از آنجایی که علم ریاضی علمی گسترده است، این فرمول را می تواند در مدل های مختلف تغییر داد بدون اینکه در نتیجه کار تاثیری داشته باشد.

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا

قیمت تمام شده طلا بسته به نرخ هرگرم طلا در بازار متفاوت است. اما فاکتورهای ثابتی نیز وجود دارد که در محاسبه طلا تعیین کننده هستند. از جمله عوامل ثابت مالیات ارزش افزوده، اجرت ساخت و اجرت فروش هستند. قیمت هر گرم طلا در این فاکتورها ضرب شده و قیمت نهایی طلا محاسبه می شود. فرمول کلی وجود دارد که طلا فروش و خریدار طلا می توانند از آن استفاده کرده و قیمت نهایی طلا را محاسبه نمایند.

۹% مالیات بر ارزش افزوده + ۷% سود طلافروش + (وزن طلا × (اجرت ساخت + قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار))

مالیات ارزش افزوده

این مالیات روی تمام کالاهای مصرفی وضع شده و توسط خریدار پرداخت می شود. مالیات ارزش افزوده 9% است.

اجرت طلا فروشی

این اجرت توسط اتحادیه طلافروشان تعیین می شود. امروزه این میزان بین 5 تا 7 درصد اعلام شده است. این میزان نیز در هر گرم صلای خام ضرب شده و از مشتری دریافت می شود. در دوره آموزش فروشندگی طلا و جواهر اعلام می شود که تنها درآمد شغل طلا فروشی همین مقدار 7 درصد می باشد. از آنجایی که این مقدار به صورت درصد بیان می شود هرچه طلای انتخاب شده سنگین تر باشد طلافروش سود بیشتری خواهد داشت.

اجرت ساخت طلا

سخت ترین قسمت در آموزش طلا فروشی، نحوه محاسبه مقدار اجرت ساخت طلا است. این اجرت به سازنده طلا تعلق می گیرد. این اجرت از هر گرم طلا دریافت می شود و بسته به نوع طلایی که انتخاب کرده اید متفاوت است. هرچه نحوه ساخت طلا سخت تر باشد، اجرت ساخت طلا افزایش می یابد. برای مثال به طلاهایی که در آنها سنگ و نگین به کار رفته است اجرت ساخت بیشتری تعلق می گیرد. اجرت ساخت طلا یا به صورت درصدی و یا به صورت تومان در هر گرم محاسبه می شود. البته هستند طلاهایی که مقداری از اجرت ساخت آنها به صورت درصد و مقداری نیز به صورت ثابت در هر گرم محاسبه می شود.

قیمت طلا

قیمت طلا مهمترین فاکتور در محاسبه قیمت تمام شده طلا می باشد. طلای فروخته شده در بازار تهران طلای 18 عیار است. مظنه طلا توسط اتحادیه تعیین می شود و فروشندگان طلا مظنه را تقسیم بر 4.33 می کنند تا قیمت هر گرم طلا را تعیین کنند.

نکات مهم در خرید طلای دست دوم

از دیگر وظایف یک فروشنده طلا، خرید و فروش طلای دست دوم و محاسبه قیمت طلای دست دوم می باشد. در زمان خرید طلای دست دوم خریدار ( فروشنده طلا) باید فاکتور خرید را از فروشنده طلا ( مشتری طلافروشی) گرفته و وزن و مشخصات طلا را با فاکتور مقایسه نماید. از نکات مهم در خرید طلای دست دوم دانستن قیمت هر گرم طلای 18 عیار و مظنه خرید طلای دست دوم است. فروشندگان طلا، قیمت هر گرم طلای دست دوم را اندکی پایینتر از مظنه یا فی بازار محاسبه می کنند. داشتن اطلاعات کافی از قیمت های بازار در پیشگیری از زیان شما مهم است.

اما اگر قصد دارید طلای دست دوم خریداری شده را به مشتریان بفروشید، اینجاست که باید با محاسبه قیمت فروش طلای دست دوم رقمی دقیق و درست را محاسبه کرده و از مشتری دریافت نمایید. در این زمان شما قیمت هر گرم طلا را در 5 یا 7 درصد اجرت فروش ضرب کرده و از مشتری دریافت می نمایید. عدم پرداخت اجرت ساخت و مالیات بر ارزش افزوده، سود خرید طلای دست دوم را افزایش داده و مشتریان را برای خریدهای این چنینی تشویق می کند.

آموزش طلا فروشی در تهران

طلافروشی شغلی با درآمد بالاست به این شرط که قبل از ورود به آن، در دوره های آموزشی حرفه ای با جزئیات این کار آشنا شوید. آموزشگاه گلد هاوس تلاش دارد در راه اندازه طلافروشی به شما کمک کند. این مجموعه با برگزاری دوره آموزش طلا فروشی به صورت پیشرفته و نحوه دریافت مجوز طلا فروشی و … شما را برای راه اندازی طلافروشی مورد نظرتان کمک کند.

آموزش تبدیل عیار ایرانی به خارجی و بالعکس

در صنعت ساخت و خرید و فروش طلا، اصطلاحات زیادی وجود دارد. اگر در این حوزه فعالیت دارید و یا به تازگی وارد این عرصه شده اید، باید با تمامی این موارد آشنا باشید. آشنایی با اصطلاحات طلا و رمز و رموز موجود در شغل طلا فروشی به شما کمک می کند تا در کار

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا

با نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا و همچنین روش محاسبه ارزش افزوده طلای دست دوم و میزان ارزش افزوده طلا در سال ۹۹ آشنا شوید.

نکات امنیتی گالری طلا فروشی

نکات ایمنی گالری طلا فروشی

گالری طلا فروشی خود را با رعایت این نکات مهم، از هر گونه تهدید و سرقت در امان نگه دارید و ایمنی خود و مغازه طلا فروشی خود را تضمین کنید.

فروشندگی طلا در ایران

فروشندگی طلا در ایران

برای فروشندگی طلا و جواهر باید به مجموعه ای از مهارت ها تسلط کافی داشت که در این مقاله به این موارد مهم اشاره کرده ایم.

مشاغل صنعت طلا

مشاغل صنعت طلا و جواهرسازی

صنعت طلا و جواهرسازی از تنوع بالایی برخوردار است. در این مقاله با ۷ مورد از مشاغل صنعت طلا و جواهرسازی به طور کامل آشنا می شوید.

چرا شغل طلا فروشی مکروه است

چرا شغل زرگری مکروه است؟

با خواندن این مقاله در مورد کراهت شغل زرگری، اطلاعات کاملی پیدا می کنید.

ویژگی یک طلا فروش حرفه ‌ای

۵ ویژگی یک طلا فروش حرفه ‌ای

برای این که به یک طلا فروش حرفه ای و کاربلد تبدیل شوید، کافیست این ۵ نکته را رعایت کنید تا مشتری ها را به راحتی به خود جذب کنید!

شغل طلا فروشی

طلا فروشی برای چه کسانی مناسب است؟

در طی سالهایی که در صنف طلا فروشی مشغول به فعالیت هستم، جوانانی که علاقمند به قدم گذاشتن در حوزه طلا و جواهرات هستند، این سوال را مکررا از من می پرسند که فروشنده طلا چه ویژگی هایی باید داشته باشد و در واقع طلا فروشی برای چه کسانی مناسب است؟ آیا این شغل با

چگونه وارد مغازه طلا فروشی شویم

چگونه وارد مغازه طلا فروشی شویم؟

برای یک خرید موفق از مغازه طلا فروشی ، کافیست این چند نکته را بدانید تا بهترین و مناسب ترین طلا را با توجه به شرایط خود خریداری کنید.

جواهرات ملی ایران

جواهرات ملی ایران

موزه جواهرات ملی ایران یکی از پرطرفدارترین موزه های ایران است و جواهرات تاریخی و ارزشمندی در آن قرار گرفته است، در این مقاله با این موزه بیشتر آشنا می شوید.

نقش طلا در اقتصاد و سیاست

نقش طلا در اقتصاد و سیاست

از آن جایی که وقایع سیاسی و جغرافیایی همیشه بر روی بازارهای مالی جهان اثرگذارند، در این مقاله به نقش طلا در اقتصاد و سیاست می پردازیم.

رابطه دولت و بانک مرکزی

رابطه دولت و بانک مرکزی

مقصر دانستن دولت از طرف بانک مرکزی که دولت ارز صندوق توسعه ملی را فروخته حرف نادرستی است،در این مقاله به توضیحاتی در مورد دولت و بانک مرکزی می پردازیم

کاهش چشمگیر ارزش دلار

کاهش ارزش دلار باعث قوت گیری ارزهای دیگر همچنین باعث رشد دلار استرالیا و معامله این ارز در قیمت ٠.٧١٨۵ دلار شد.

رابطه قیمت نفت با طلا

رابطه قیمت نفت با طلا

در این مقاله می خواهیم به رابطه قیمت نفت با طلا بپردازیم و بررسی کنیم که آیا کاهش یا افزایش قیمت نفت بر روی قیمت طلا اثر گذار است یا خیر؟

درآمد و هزینه‌های شغل طلا فروشی

در این مقاله به توضیحاتی در مورد شغل طلا فروشی و درآمد و هزینه‌های آن خواهیم پرداخت.

قیمت طلا در آینده

قیمت طلا در آینده چگونه است ؟

در مورد اینکه قیمت طلا در آینده چگونه خواهد بود، تحلیل های مختلفی وجود دارد، در این مقاله به عوامل موثر در نرخ ارز، طلا و دلار می پردازیم

افزایش شدید قیمت طلا در یک هفته

افزایش شدید قیمت طلا در یک هفته

بر طبق آمار افزایش شدید قیمت طلا را در یک هفته شاهد بوده ایم و به نظر می رسد که این روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد، در این مقاله به توضیح این موضوع پرداخته ایم.

استخراج طلا

استخراج طلا از طبیعت

استخراج طلا از طبیعت اصولاً به دو روش کلی روباز و زیرزمینی انجام می گیرد که در این مقاله به روش های مختلف آن می پردازیم

اصطلاحات طلا

آشنایی با اصطلاحات طلا

در حرفه طلا فروشی، اصطلاحات رایجی وجود دارد که کمتر طلافروشی در اختیار مشتریان قرار می دهد، برای آشنایی با اصطلاحات طلا این مقاله را بخوانید

تاثیر نرخ بهره بانکی بر قیمت طلا

نرخ بهره بانکی در واقع بیانگر میزان سود بدون ریسک قابل پرداخت به سپرده های بانکی افراد است، در این مقاله به تاثیر نرخ بهره بانکی بر قیمت طلا می پردازیم

بالا