کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا در بازار جهانی در پی افزایش قیمت دلار و همچنین متاثر از توقف رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا، به پایین ترین نرخ خود در یک ماه اخیر رسید.

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی
قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرده است.

قیمت هر اونس طلا در معاملات بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد کاهش، به  قیمت ۱۶۵۸ دلار و ۱۰ سنت رسید این در حالی بود که تا سطح قیمتی ۱۶۷۱ دلار و ۴۰ سنت پیش رفته بود. ارزش بهای معاملات روز گذشته تا سقف ۲.۸ درصد افزایش یافته بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، قیمت هر اونس طلا با افزایش یک درصدی، به  قیمت۱۷۱۰ دلار و ۴۰ سنت رسید.

مک کارتی، استراتژیست ارشد “سی ام سی گلوبال مارکتس” اذعان داشت: با توجه به افزایش ارزش دلار، کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی قابل پیش بینی بود. اما کاملا واضح است که روند رشد کوتاه مدت طلا، افزایشی است. افزایش در بازارهای سهام، تاثیری روی بازار طلا نداشت زیرا با صعود نرخ معاملات سهام، ارزش طلا هم نرخ صعودی گرفت.

قیمت دلار در معاملات در برابر ارزهای رقیب، به بالاترین سطح خود در بیش از دو هفته اخیر قرار گرفت و خرید طلا را برای خریداران غیرآمریکایی سخت تر ساخت. بازارهای سهام آسیایی پیرو بازار آمریکا بود که از کندی روند رشد تلفات ناشی از کرونا استقبال کرد.

بر اساس گزارش ، آمریکا با افزایش تلفات بالغ بر ۱۰ هزار نفر، سخت ترین هفته خود را در پیش رو دارد و در اروپا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در پی تشخیص نشانه های کرونا ، تحت درمان در بیمارستان قرار گرفت.

علت دیگری که به افزایش قیمت طلا کمک کرد، احتمال در نظر گرفتن بسته ای اقتصادی اضطراری برای توکیو و شش منطقه دیگر از سوی نخست وزیر ژاپن اعلام شد.

در بازار سایر فلزات گرانبها، قیمت هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۶ درصد افت کرد و درقیمت  ۲۱۴۲ دلار و ۷۲ سنت متوقف شد. هر اونس پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش، ۷۳۳ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. قیمت هر اونس نقره برای با ۱.۳ درصد افزایش، به ۱۵ دلار و ۱۸ سنت رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست