هر مکانی رفتار مختص به خودش را می طلبد. عمدتاً مغازه های طلا فروشی به دلیل کوچکی فضا، فرصت بررسی همه جانه طلا را دچار مشکل می کند. اگر می‌خواهید از ورود عالی و با اعتماد به نفس خود در مغازه طلا فروشی مطمئن شوید و خرید فوق‌العاده‌ای در میان زرگران داشته باشید، برایتان نکته‌هایی داریم. واقعاً چگونه وارد مغازه طلا فروشی شویم؟ در ادامه به مجموعه نکاتی در این خصوص می پردازیم که به شما کمک می کند حضور موثرتری در مغازه های طلافروشی داشته باشید.

اطمینان به خرید طلا داشته باشید

وقتی وارد مغازه طلافروشی می شوید، باید بدانید که به دنبال چه هستید، در غیر اینصورت بعد از گذشت زمان به خودتان می آیید و می بینید که چندین میلیون طلا خرید کرده اید! همیشه قبل از ورود به طلا فروشی، معیارهای خود را دسته بندی کنید. طلاهای خود را مشخص کنید تا در شلوغی مشتریان دچار مشکل نشوید. با اطمینان و اعتقاد کامل گزینه ها را بررسی کنید و از هیچ گزینه ای جهت خرید طلا غافل نشوید، اطمینان شما از خرید طلا منجر می شود تا فروشنده طلا فروشی، توجه بیشتری نسبت به شما نشان بدهد که در نتیجه آن از راهنمایی های بهتری برای خرید طلا، برخوردار می شوید.

قبل از ورود به مغازه طلا فروشی، معیارهای خود را دسته بندی کنید
قبل از ورود به مغازه طلا فروشی، معیارهای خود را دسته بندی کنید

بر روی زبان بدن خود، کار کنید

قاعدتاً شما نیز تا کنون متوجه شده‌اید که وضعیت بدن‌تان می‌تواند پیام‌های روشنی از میزان قدرت شما به محیط اطراف انتقال دهد. بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که تا پیش از سخن گفتن هیچ ارتباطی با اطرافیان برقرار نکرده‌اند درحالی‌که وقتی وارد یک محیط می‌شوید از همان ابتدا پیام‌های غیرزبانی به اطرافیان ارسال می‌کنید. می شود در همان ابتدا فروشنده را مجذوب خود کرد. شاید انجام یک مصاحفه گرم و ساده، تخفیفات بسیاری را در خرید طلا فراهم کند. به طور کلی آشنایی و یاد گرفتن تکنیک های زبان بدن، به شما کمک می کند تا در ارتباطات خود که بخش مهمی از آن را ارتباطات غیر کلامی شکل می دهند، حضور توانمندتری داشته باشید و در مذاکرات خود قدرتمند تر عمل کنید.

جزییات قیمت طلا را در بیاورید

قبل از اینکه به مغازه طلافروشی وارد شوید، زیر و بم قیمت های طلای موردنظر خود را در بیاورید، چون سبب افزایش قدرت چانه زنی شما خواهد شد. اینکه فروشنده طلا با خریدار آگاه مواجه شود، احترام بیشتری قائل خواهد شد و پیشنهادات بهتری به شما خواهد داد، در نتیجه با توجه به هزینه و بودجه ای که مدنظرتان باشد، می توانید اقدام به خرید طلای مناسب تری کنید.

قبل از ورود به مغازه طلا فروشی، از جزئیات قیمت ها آگاهی پیدا کنید
قبل از ورود به مغازه طلا فروشی، از جزئیات قیمت ها آگاهی پیدا کنید

به وضعیت بدنتان توجه کنید

رفتار و عملکرد شما در مغازه طلا فروشی ممکن است شما را تبدیل به یک آدم پولدار و یا یک آدم فقیر با تمکن مالی ضعیف بسازد. باید بدانید که وضعیت و موقعیت بدن ما نه تنها می‌تواند به دیگران قدرت ما را نشان دهد بلکه تصور خود ما را نیز از میزان قدرت‌ ذهنی و جسمی‌مان افزایش دهد. اینکه یک طلا فروش با یک خریدار قدرتمند و قدرت مالی مناسب مواجه شود، شما را در یافتن طلای خوب راهنمایی می کند، چون احساس می کند که شما خریدار واقعی هستید و قصد پرسش و پاسخ های بیهوده ندارید. در واقع زبان بدن یک مهارت است که در فهم رفتار اطرافیان بسیار کمک کننده خواهد بود.

نتیجه گیری

مغازه طلا فروشی نیز مانند هر مکان دیگری آداب ورود خاص خودش را دارد. برای آن که بتوانید بهترین طلایی که مدنظرتان است را خریداری کنید، لازم است چند نکته ظریف اما مهم را به یاد داشته باشید. برای مثال اینکه فروشنده طلا احساس کند شما خریدار واقعی هستید، نیازمند این است که شما اطمینان خود از خرید را با رفتار و عملکرد خود نشان دهید. آنگاه خواهید دید که فروشنده زمان بیشتری را برای راهنمایی شما در نظر خواهد گرفت. هم چنین آگاهی شما از جزئیات قیمت ها، سبب می شود تا رفتار فروشنده نسبت به شما دقیق تر باشد و قدرت چانه زنی داشته باشید. از طرفی اعتماد به نفس و زبان بدن شما بدون تردید یکی از مهم ترین فاکتورها برای حضور موفق تر شما در مغازه طلا فروشی و یا هر مکان دیگری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست