پیش بینی قیمت طلا در سال ۹۹

نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلای تهران
نادر بذر افشان دبیر اتحادیه طلای تهران

   نادر بذر افشان دبیر اتحادیه طلای تهران در مورد پیش بینی قیمت طلا در سال ۹۹ می‌گوید: طبق پیش بینی کارشناسان بین‌المللی قیمت انس جهانی طلا در سال ۹۹ به مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار خواهد رسید، با این شرایط چنانچه قیمت انس جهانی طلا گران شود، قیمت طلا نیز در بازار داخل نوسان خواهد داشت.

دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگویی به به این سوال که قیمت طلا در سال ۹۹ در چه وضعیتی قرار خواهد گرفت پاسخ داد.

 وی گفت: بر اساس پیش بینی کارشناسان بین‌المللی قیمت انس جهانی طلا در سال ۹۹ به مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار خواهد رسید، با این شرایط موجود چنانچه قیمت انس جهانی طلا افزایش یابد قیمت طلا در سال ۹۹ نیز در بازار داخل کشور دستخوش تغییر خواهد شد.

نادر بذر افشان افزود: بعد از قیمت انس جهانی طلا قیمت دلار نیز بر قیمت طلا موثر است، چنانچه به قیمت دلار در بازار داخل کنترل و نظارت نباشد، قیمت طلا در سال ۹۹ بعد از تعطیلات نوروز با نوسان همراه می شود. این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا تقاضای سرمایه‌گذاران به سمت بازار طلا و ارز زیاد شده است، تقاضای زیاد باعث گرانی قیمت طلا در بازار جهانی شده است.

ایشان به خریداران طلا گفت: با توجه به افزایش قیمت طلا، مردم سرمایه‌هایشان را به سمت خرید طلای دست دوم هدایت می کنند و تقاضای ما از مردم این است که در این بازار مراقب سلامتشان باشند؛ چرا که طلاهای مستعمل ممکن است آلوده به ویروس کرونا باشد. بنابراین توصیه ما این است برای حفظ سلامتی خود خرید طلاهای کم اجرت را جایگزین خرید طلای مستعمل کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست