هیچ طلا فروشی از بدو تولد طلا فروش به دنیا نمی آید. بلکه در طی سالها با کسب تجربه، آموزش و یا شرکت در دوره های آموزشی طلا فروشی قدرت فروشندگی اش شکوفا می شود. شغل طلا فروشی یک حرفه است و تمام افرادی که در این مسیر قدم گذاشته اند می بایست رفتار حرفه ای داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم ۵ ویژگی یک طلا فروش حرفه ای را بیان کنیم، ویژگی هایی که حاصل سال ها تجربه در این زمینه بوده است.

ویژگی اول طلا فروش حرفه ‌ای: دانش کافی از طلا و جواهرات

برای این که به یک طلا فروش حرفه ای تبدیل شوید، باید بدانید که برای مشتری بسیار مهم است که اطلاعات شما در زمینه طلا و جواهرات چه مقدار است. مشتریان از فروشندگانی که علاوه بر فروشندگی، مشاور نیز هستند، تمایل به خرید بیشتری نشان می دهند. حتی الامکان سعی کنید که رشته دانشگاهی شما با طلا و جواهرات مرتبط باشد یا دوره آموزش طلا فروشی را جهت آماده شدن در این زمینه را بگذرانید. این نکته بسیار مهم است که چه اندازه ما می توانیم به مشتریانمان کمک برسانیم. هر اندازه که از اتفاقات روزمره طلا آگاهی داشته باشیم، می توانیم کمک بسیار بهتری ارائه دهیم.

ویژگی دوم طلا فروش حرفه ‌ای: شنونده عالی

بدترین کار یک طلا فروش این است که بدون اینکه از سلیقه مشتری اطلاعی کسب کرده باشد، شروع به معرفی و نشان دادن نمونه های ویترین خود کند. طلا فروش خوب همیشه اول شنونده خوبی است. بگذارید مشتریان حتی از مشکلات بازار سکه و طلا گله و شکایت بکنند اما هیچگاه حرف آنها را قطع نکنید. خود را در نقش یک دوست و امین برای حل مشکل مشتری خود ببینید. بدون تردید زمانی که مخاطب احساس کند که برای شما ارزشمند است و به نیاز او توجه دارید، حس خوبی نسبت به شما پیدا می کند و در نتیجه راحت تر اعتماد می کند.

به عنوان یک فروشنده طلا، باید شنونده خوبی برای مخاطبان باشید
به عنوان یک فروشنده طلا، باید شنونده خوبی برای مخاطبان باشید

ویژگی سوم فروشنده طلا حرفه ‌ای: معرفی اصولی محصول

سعی کنید از کلمات خرج شده که عمدتاً فروشندگان طلا همیشه آن را به کار می برند، استفاده نکنید و عبارت جایگزین مختص به خود را ایجاد کنید. به عنوان مثال، به جای اینکه بگویید که این النگو چقدر به شما می آید، بگویید که  این النگو می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشد، شما با این جمله قدرت انتخاب مشتری را سلب نکردید و به مشتری حق انتخاب از میان محصولات خود را داده اید. امّا وقتی از جمله اولی استفاده می کنید، کاملاً زبان تعلق خود را نشان می دهد به طوری که اگر یک النگوی دیگری نیز انتخاب نماید، دوباره نمی توانید بگویید که این النگو چقدر به شما می آید و دروغ شما افشا می شود. همیشه سعی کنید که به مشتری قدرت انتخاب بدهید و جایگاهش را از جایگاه معمولی و مشخص بالاتر ببریید. فروشنده ای که یک روش روتین برای معرفی محصولاتش دارد محکوم به شکست بوده و هرگز رشد نمی یابد.

ویژگی چهارم طلا فروش موفق: توانایی تغییر مسیر

یک طلا فروش حرفه ای و موفق، باید توانایی تغییر مسیر به موقع را داشته باشد و به محض آنکه جواب منفی از سوی مشتری دریافت نماید، مسیر هوشمندانه دیگری را برای عملیات فروش پیش ببرد. اینکه چقدر در این زمینه تبحر دارید، به دانش شما در مسئله بازار و کسب و کار بر می گردد. در مقاله بعدی، قصد داریم در خصوص بازاریابی عصبی در زرگری نکته هایی را خدمت شما عرض کنیم که با دانستن آنها خواهید توانست به راحتی مسیر هوشمندانه ای را در جلوی مشتری به پیش ببرید.

یک طلا فروش حرفه ای و موفق، باید توانایی تغییر مسیر به موقع را داشته باشد
یک طلا فروش حرفه ای و موفق، باید توانایی تغییر مسیر به موقع را داشته باشد

ویژگی پنجم فروشنده طلا موفق: خدمت به مشتری

مشتری احساس دارد، درک می کند که کدام فروشنده یا طلا فروش به آن ها خدمت کرده است. شاید مصافحه گرم و یک خسته نباشید کوتاه، اخلاق مشتری را به سمت شما جلب کند. خدمت فقط تخفیف های بزرگ و هدیه های آنچنانی نیست. بلکه دادن یک چای گرم به مشتری همیشگی شما می تواند سبب وفاداری او نسبت به شما شود و از هیچ مغازه و دکان دیگری طلا خریداری نکند. در مقالات بعدی در خصوص وفادار کردن مشتری در حوزه طلا فروشی بیشتر توضیح خواهیم داد.

جمع بندی

بدون شک فروشندگان طلای زیادی در این حوزه در حال فعالیت هستند ولی همه آن ها حرفه ای نیستند. فروشندگی طلا نیز مانند هر شغل دیگری نیاز به کسب تجربه و طی کردن آموزش های لازم دارد. در این مقاله سعی کردیم ۵ مورد از مهم ترین ویژگی هایی که برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق، باید در نظر بگیرید را معرفی کنیم. به طور خلاصه نیاز است به عنوان یک فروشنده طلا، اطلاعات کامل و جامعی از طلا و جواهرات داشته باشید تا بتوانید به خوبی پاسخگوی سوالات مخاطبان خود باشید. از طرفی سعی کنید ابتدا نیاز مخاطب را شناسایی کنید و سپس متناسب با آن، مخاطب را به درستی راهنمایی کنید. هم چنین سعی کنید مهارت های خود را تقویت کنید تا در شرایط مختلف بتوانید محصول خود را به خوبی معرفی کنید و فراموش نکنید که در همه حال رضایت مخاطب را در نظر بگیرید و با رفتاری گرم و صمیمی او را به مشتری وفادار خود تبدیل کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست