روند قیمت طلا پس از تعطیلات نوروز ۹۹

قیمت طلا که هفته گذشته در بازار جهانی، بیش از هشت درصد افزایش یافته بود، از ابتدای هفته جاری تاکنون روند قیمت طلا پس از تعطیلات نوروز ۹۹ ، ۰.۴ درصد کاهش یافت.

قیمت طلا در بازار جهانی
قیمت طلا در بازار جهانی

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶۱۳ دلار و ۳۲ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه تحت تاثیر آمار افزایش چشمگیر شمار مدعیان بیکاری در آمریکا بوده است. این موضوع نگرانی‌های اقتصادی را تشدید و تقاضا برای خرید دارایی‌های با ثبات را تقویت کرد و ۱.۵ درصد صعود را رقم زد. روند قیمت طلا پس از تعطیلات نوروز ۹۹ تاکنون ۰.۴ درصد کاهش داشته است.

بهای جهانی معاملات طلا با توجه تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، تغییر چندانی نداشت.

بهای معاملات بازار آمریکا

در بازار معاملات آتی آمریکا، قیمت هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۶۳۴ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۲.۹ درصد افزایش، در ۱۶۳۷ دلار ۷۰ سنت بسته شده بود. ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزش در شرکت دیلی فارکس (Daily Forex) اعلام کرد: طلا به علت بالا رفتن ارزش دلار، نتوانسته است روند افزایشی قدرتمندی را ایجاد کند. دلار در معاملات روز جاری تغییر چندانی در برابر ارزهای رقیب نداشت، اما روز پنج شنبه به بالاترین  قیمت خود در یک هفته گذشته رسیده بود.

سرمایه گذاری طلا

طلا در شرایط ابهام برانگیز اقتصادی یا سیاسی، به سرمایه گذاری جذابی تبدیل می شود و رشد قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰، ۶٪ بوده است. اما اخیرا ریزش قیمتی شدیدی را تجربه کرده است زیرا سقوط بازارهای سهام جهان، سرمایه گذاران را وادار کرده برای تهیه نقدینگی، به فروش طلا بپردازند. در این بین شیوع ویروس کرونا در امریکا و شمار تلفات در ایتالیا و اسپانیا افزایش پیدا کرده است. آمار رویترز نشان می دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا روز پنج شنبه به حدود یک میلیون نفر رسیده است.

گزارش رویترز

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیایی صعود روز گذشته وال استریت را پیگیری می‌کردند  که تحت تاثیر افزایش قیمت‎های نفت بود. در بازار سایر فلزات گرانبها، قیمت هر اونس پالادیم برای تحویل فوری یک درصد افزایش پیدا کرد و در ۲۲۳۵ دلار و ۵۰ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۷۲۴ دلار و ۹۸ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با یک درصد کاهش، به ۱۴ دلار و ۳۹ سنت رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست