تعطیلی طلا فروشی‌ ها تا ۲۰ فروردین

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر تعطیلی طلا فروشی ها تا ۲۰ فروردین گفت: هیچ واحد صنفی نباید در این مدت فعالیت خود را از سر بگیرد و اگر در بازرسی‌ها مشاهده شود که واحد صنفی به صورت مخفیانه فعالیت خود را آغاز کرده به صورت جدی مورد برخورد اتحادیه قرار خواهد گرفت.

تعطیلی بازار طلای تهران
ضرورت تعطیلی طلا فروشی ها تا ۲۰ فروردین

آقای آیت محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر، در خصوص فعالیت واحدهای طلافروشی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا،کلیه طلافروشی ها نیز تا بیستم فروردین ماه تعطیل هستند و نباید فعالیتی داشته باشند.

ایشان با بیان اینکه فعالیت طلافروشی ها بعد از ۲۰ فروردین نیز باید تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد، افزود: هیچ واحد طلا فروشی نباید در این مدت فعالیت خود را از سر بگیرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد که اگر در زمان تعطیلی طلا فروشی ها، در بازرسی‌ها مشاهده شود که واحد صنفی به صورت مخفیانه فعالیت خود را آغاز کرده و دایر می‌باشد، مورد برخورد سخت اتحادیه قرار می گیرد.

محمدولی درمورد قیمت‌های ثبت شده در شبکه‌های مجازی برای طلا و سکه گفت: تا زمان تعطیل بودن بازار طلا و سکه معامله‌ای به صورت واقعی در آن انجام نمی‌گیرد، پس نمی‌توان درباره این واقعی بودن این قیمت‌ها مطمین بود..

وی افزود: بیشتر این قیمت ها براساس معاملات دلالی و کاغذی در شبکه‌های مجازی نشان داده می شود درحالی که تا معاملات واقعی در بازار انجام نشود، قیمت واقعی قابل مشخص شدن نیست

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر اینکه طلا و سکه ای به صورت فیزیکی در بازار داد و ستد نمی‌شود، تصریح کرد:‌ بنابراین قیمت‌های که در شبکه‌های مجازی برای خرید و فروش سکه و طلا درج می شود، قیمت حقیقی نیست و غیرمعقول است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست